Ełk
Kolejne niebezpieczne znalezisko w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Siedliskach koło Ełku. Pracownicy sortowni śmieci natknęli się na granat moździerzowy.
– Praca zakładu została wstrzymana, a pracowników ewakuowano – mówi Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku.
To już kolejny w ostatnim czasie niebezpieczny przedmiot, który ktoś wyrzucił do śmieci. Pracownicy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów apelują do mieszkańców odpowiedzialność.
Jeżeli natkniemy się na niewybuch, miejsce jego znalezienia należy dokładnie oznaczyć i wezwać odpowiednie służby. Przenoszenie, podnoszenie czy wyrzucenie takiego przedmiotu do kosza na śmieci jest śmiertelnie niebezpieczne. W tym przypadku ucierpieć mogły dziesiątki osób sortujących odpady.
Ewakuacja zakładu i wstrzymanie pracy generuje również duże straty.



![Niewybuch w gminie Kalinowo [AKTUALIZACJA] 3 zdj. KPP w Ełku](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/zdj.-KPP-w-Elku-niewybuch-350x250.jpg)








