Mielnik
Niespokojna noc na polsko-białoruskiej granicy. W środę (19.01.22) w pobliżu Mielnika w powiecie siemiatyckim doszło do siłowej próby przekroczenia granicy.
Tym razem grupa 30-tu cudzoziemców, wspierana przez białoruskie wojsko, forsowała płot. W stronę polskich patroli rzucano kamieniami. Podczas ataku jeden z żołnierzy Wojska Polskiego został uderzony kamieniem w głowę i trafił do szpitala. Wszyscy cudzoziemcy zostali zatrzymani i doprowadzeni do linii granicy państwa. Wśród nielegalnych migrantów znajdowali się obywatele Iraku, Gwinei, Pakistanu, Syrii i Indii.



![54 cudzoziemców w naczepie ciężarówki. Kierowca zatrzymany w Budzisku [FILM] 3 źródło: POSG](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/15-351404-350x250.jpg)








