Popularność pracy i nauki zdalnej w czasie pandemii spowodowała, że do sieci przeniosły się także szkolenia i kursy zawodowe. Dla wielu osób były jedyną szansą na podniesienie kwalifikacji.
Czym są kursy online? Są to szkolenia, które mogą odbywać się w czasie rzeczywistym albo nierzeczywistym (wtedy są dostępne dla kursanta o każdej porze). Kursy odbywające się w czasie rzeczywistym są nadzorowane przez trenera, a uczestnicy komunikują się z nim oraz między sobą na bieżąco. Można zadawać pytania i omawiać problemy. Jest to zatem forma zbliżona do kursu stacjonarnego.
Druga forma to kursy online w czasie nierzeczywistym – kursanci nie spotykają się z trenerem online, lecz otrzymują materiały w formie wideo, audio, PDF-ów itp. Uczestnicy mogą z nich korzystać w dowolnym czasie. Czasem istnieje także możliwość konsultacji z trenerem np. w formie mailowej. Tego rodzaju kursy są przeznaczone dla osób, które cenią samodzielną pracę.
Oferta kursów online jest naprawdę szeroka – i to w każdej dziedzinie. Można wybrać kurs zawodowy, doszkalający, można również nauczyć się nowego zawodu lub zapisać na kurs związany ze swoim hobby. Jakie kursy online warto wybrać? O tym poniżej.
Kursy online
Kursy online w Żaku są to szkolenia, podczas których uczestnik widzi udostępniany przez trenera ekran oraz prowadzącego. Ma możliwość zadawania pytań przez mikrofon lub czat. W trakcie szkolenia uwzględniony jest czas na przerwy. 30 minut przed rozpoczęciem szkolenia otrzymuje się maila z linkiem do wirtualnego pokoju szkoleniowego. Dodatkowo uczestnik otrzymuje materiały w formacie PDF.
Kto może zapisać się na kurs online? Każdy, kto ukończył 18 lat. Dodatkowym warunkiem przyjęcia na niektóre kursy jest posiadanie wykształcenia zasadniczego zawodowego lub średniego. Z ofertą kursów online szkoły Żak można zapoznać się na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-online.
Kursy online cieszą się tak dużym powodzeniem, ponieważ każdy może w nich uczestniczyć i to z dowolnego miejsca. Oczywiście niezbędne jest dobre łącze internetowe i laptop wyposażony w słuchawki, mikrofon i kamerę. Czasem niezbędna jest także instalacja odpowiedniego oprogramowania. Oczywiście kursy online mają też swoje wady, a właściwie jedną – brak bezpośredniego kontaktu z prowadzącym. W czasach pandemii okazało się to być jednak olbrzymią zaletą zajęć online!
Podstawowe zalety szkoleń online to:
- duża dostępność
- łatwość użytkowania
- efektywność
- atrakcyjna cena + oszczędności na dojazdach/hotelach
- uzyskanie certyfikatu
- wygoda – możliwość nauki bez wychodzenia z domu.
Najpopularniejsze kursy online
Oferta szkoleń online jest bardzo szeroka. Oczywiście wybór konkretnego kursu zależy od konkretnych potrzeb dokształcenia czy zainteresowań. Przed zapisaniem się na kurs warto sprawdzić kto go prowadzi, czy organizatorem jest renomowana instytucja. To ważne z punktu widzenia uzyskania rzetelnej wiedzy. Jakie kursy online warto zrobić? Praktycznie każdemu przydadzą się poniższe kursy:
- pakiet biurowy Office – od postaw do eksperta
- Excel dla początkujących
- tworzenie stron internetowych dla początkujących
- wystąpienia publiczne, w tym online
- prowadzenie fanpage’a na Facebooku – konfiguracja, strategia marketingowa i zalecenia praktyczne.
Inne popularne kursy online to m.in.: kurs księgowości (I i II stopień), ZUS, kadry i płace, krajowy system e-faktur, kurs fakturowania, kursy językowe, kursy maturalne, kurs pierwszej pomocy przedmedycznej czy coś bardziej na czasie, czyli kurs zmian podatkowych – Polski Ład lub CIT, PIT, ryczałt – Polski Ład.
Artykuł sponsorowany