Ełk
Z bezpłatnych zajęć skorzystać będą mogły dzieci z Ukrainy.
To inicjatywa ełckiej filii Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Uczelnia w planach ma uruchomienie świetlicy oraz organizację cyklicznych zajęć. Wszystko po to, by najmłodsi choć na chwilę mogli zapomnieć o koszmarze toczącej się w ich rodzinnym kraju wojny.
– W czasie, gdy dzieciaki zajęte będą zabawą pod okiem animatorów, ich opiekunowie będą mieli chwile odpoczynku i czas na rozmowę przy kawie i herbacie – mówi Radiu 5 Agnieszka Danielewicz, dziekan ełckiej filii WSG. Pierwsze zajęcia we wtorek, 8 marca w godzinach od 10.00 do 16.00. – Pierwsze, ale nie ostatnie, pracujemy nad stałym harmonogramem – zaznacza Agnieszka Danielewicz.
– Pomysł na organizację zajęć dla dzieci z Ukrainy narodził się spontanicznie – mówi Agnieszka Danielewicz.
W akcję WSG zaangażować się mogą również mieszkańcy Ełku. W jaki sposób? Do uczelni zgłaszać się mogą wolontariusze, animatorzy, którzy chcieliby zorganizować dzieciakom czas w świetlicy. Do ełckiej filii przynosić można również artykuły papiernicze – kredki, bloki, kolorowanki, farby i inne, które wykorzystywane będą podczas zajęć. Mile widziane są również zabawki.
Zbiórka zabawek i artykułów papierniczych prowadzona jest w ełckiej filii WSG przy ul. 11 Listopada 24, w budynku Zespołu Szkół nr 1, na II piętrze.
W piątek (04.03) rzeczy zostawiać można do godziny 18.00 , w sobotę (05.03) od 08.00 do 12.00, a od poniedziałku (07.03) od godziny 08.00.
Szczegółowe informacje dostępne są na profilu facebook-owym uczelni.



![Czy Zełenski powinien zachować Order Orła Białego? [SONDA] 3 718981228 1866451501355455 822759448338527908 n e1780926723817](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/718981228_1866451501355455_822759448338527908_n-e1780926723817-350x250.jpg)








