Suwałki
Około 400 uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy przebywa aktualnie w Suwałkach – to szacunki Anny Samoilenko, prezes miejscowego Związku Ukraińców.
Zdaniem prezes do końca dnia szacunkowa liczba wzrośnie do 500 osób. Trudno o precyzyjne dane, bo część suwalczan przyjmuje uchodźców do domów, bez rejestracji w miejskich instytucjach, a część Ukraińców tylko przejeżdża przez miasto, w drodze do krewnych w krajach nadbałtyckich. W punktach zarejestrowanych przez miasto w południe było 169 osób.
Cały czas trwa zbiórka darów dla ogarniętej wojną Ukrainy. Środki czystości, ręczniki, pościel, ale też trwałą żywność, można przynosić do Suwałki Arena.


![Rozbito międzynarodową siatkę producentów narkotyków syntetycznych [FILM] 2 3 469910 crop](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/3-469910-crop-350x250.jpg)









