Suwałki
Już około 20-tu lekarzy i pielęgniarek z Ukrainy ubiega się o pracę w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach. Są to osoby, które przekroczyły polską granicę od 24 lutego, gdy w ich kraju wybuchła wojna.
Wykonywanie zawodu na terytorium Polski przez lekarzy czy pielęgniarki z Ukrainy stało się możliwe dzięki rządowej specustawie. Osoby z tego kraju o odpowiednim wykształceniu mogą otrzymać od ministra zdrowia warunkową zgodę na wykonywanie zawodu w Polsce. Na uproszczonych zasadach dopuszczono też możliwość wykonywania zawodu położnej i pielęgniarki.
W Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach o pracę ubiega się już około 20-tu specjalistów. Są to zarówno lekarze, jak i pielęgniarki.
Jak mówi Adam Szałanda, dyrektor suwalskiego szpitala, zgłoszenia dotyczą głównie internistów, kardiologów, neurologów, neonatologów i pediatrów. Największą przeszkodą jest jednak brak znajomości języka.



![Czy Zełenski powinien zachować Order Orła Białego? [SONDA] 3 718981228 1866451501355455 822759448338527908 n e1780926723817](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/718981228_1866451501355455_822759448338527908_n-e1780926723817-350x250.jpg)








