Recepta online to szybkie i sprawne rozwiązanie na miarę naszych czasów. Jest ona odpowiednikiem klasycznej, papierowej recepty, jednak, aby ją otrzymać, nie musimy opuszczać naszego domu. Recepta online, tuż po wystawieniu, pojawi się na naszym internetowym koncie pacjenta. Bez trudu zrealizujemy ją w dowolnej aptece. Recepty online mają przypisane specjalne kody niezbędne do ich realizacji. Podając je farmaceucie otrzymamy przepisany lek. E-recepta online to świetne rozwiązanie zarówno dla pacjenta, jak również dla personelu medycznego. Pacjent nie może jej zgubić, ma do niej stały dostęp po wejściu na Internetowe Konto Pacjenta. Z kolei farmaceuta bez trudu ją odczyta, a więc zminimalizuje w ten sposób wszelkiego rodzaju pomyłki. Pacjent może być pewny, że otrzyma właściwy lek.
E-recepta online – bez wychodzenia z domu
Recepta online, mimo charakteru wirtualnego, posiada dokładnie takie same elementy, jak recepta tradycyjna. Uzyskanie recepty jest bardzo proste. Wystarczy skorzystać z e-Wizyty, na której lekarz rodzinny lub inny specjalista przepisze nam właściwy lek. E recepta pojawi się na naszym koncie pacjenta bez wychodzenia z domu. E recepty to wybawienie dla osób, które stale gubią lub gdzieś zawieruszają swoje recepty. Są wygodnym rozwiązaniem dla farmaceutów, którzy czasem z wielkim trudem, odczytują nazwy leków wpisywane ręcznie. Dodatkową zaletą e recepty jest fakt, że w dowolnym momencie możemy sprawdzić wszelkie zalecenia dotyczące danego leku, które przepisał nam lekarz. Są one dostępne na Internetowym Koncie pacjenta w każdej chwili. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości możemy wszystko sprawdzić. Receptę zrealizujemy w każdej aptece, podając 4 cyfrowy kod, a także nasz PESEL.
Jak długo jest ważna e recepta?
Warto pamiętać, że termin ważności wystawionej e recepty jest dokładnie taki sam, jak w przypadku tradycyjnej, papierowej wersji. W większości przypadków jest to trzydzieści dni. Czasem recepta ważna jest kilka miesięcy, a nawet rok. Wszystko zależy od rodzaju przepisywanych nam leków, a także decyzji lekarza. Zgodnie z prawem e recepta może być wpisana tylko na osobę. która korzysta z E-wizyty. Wyjątek od tej reguły stanowi wystawienie recepty na nieletnie dziecko. Aby otrzymać receptę dla swojego małżonka, musi on uprzednio skontaktować się z lekarzem. Z wizyty lekarskiej i recepty online mogą także skorzystać osoby, które nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego. Muszą jednak pamiętać, że przepisane leki będą płatne w 100 %. Nie przysługuje im bowiem żadna refundacja.
Zaufaj specjaliście
Wystawienie recepty na dany lek to zadanie lekarza. Umawiając się na E-wizytę warto przygotować wszelkie posiadane wyniki badań i wcześniejsze zalecenia lekarskie. Lekarz specjalista dokładnie je przeanalizuje i omówi z nami wyniki. Tylko na podstawie konsultacji może zostać wystawiona e-recepta na potrzebne leki. Nie ma możliwości otrzymania e-recepty na preferowane leki „profilaktycznie” lub na zapas. W trosce o nasze zdrowie, lekarz specjalista zawsze dostosowuje terapię i proces leczenia do naszych potrzeb. Nie przepisuje leków bez wyraźnego uzasadnienia. Prawidłowo i szczegółowo zebrany wywiad lekarski pozwala na przepisanie niemal wszystkich potrzebnych leków. Nawet jeśli potrzebna jest recepta na preparaty służące do leczenia psychiatrycznego. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy lek nie jest dopuszczony do sprzedaży w naszym kraju. W takiej sytuacji lekarz nie może wystawić odpowiedniej e-recepty. Warto także pamiętać, że przeterminowanej recepty także nie możemy zrealizować. Jeśli spotka nas taka sytuacja, musimy ponownie skorzystać z konsultacji i uzyskać nową receptę.
Artykuł sponsorowany