Suwałki
Wolontariuszom wspierającym ukraińskich uchodźców dziękował w niedzielę (19.06) Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.
Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę suwalscy wolontariusze pomogli wielu Ukraińcom, którzy trafili do Suwałk. Częstowali jedzeniem, napojami, udzielali potrzebnych informacji i organizowali transport.
Za pomoc uchodźcom z Ukrainy dziękował w niedzielę (19.06) Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. Aby docenić działania wolontariuszy w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie, podczas którego wręczono im symboliczne statuetki.
Przypomnijmy, że w miejskich punktach zbiorowego zakwaterowania przebywa około 200 uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Jednak na podstawie wypłaconych jednorazowych dodatków 300 zł szacuje się, że w całym mieście może być ich ponad 1000.






![Czy Zełenski powinien zachować Order Orła Białego? [SONDA] 6 718981228 1866451501355455 822759448338527908 n e1780926723817](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/718981228_1866451501355455_822759448338527908_n-e1780926723817-350x250.jpg)







