region
Sto osób, które przewoziły nielegalnych migrantów zatrzymali od początku roku przy granicy polsko-litewskiej funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.
Tylko w poniedziałek (12.09.22) w Augustowie mundurowi zatrzymali do kontroli hondę na polskich numerach rejestracyjnych. Autem kierował 23-letni obywatel Kirgistanu. Mężczyzna w swoim aucie przewoził trzech obywateli Iraku. Wszyscy przewożeni cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski. Za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom obywatele Iraku zostali zatrzymani. Po wykonaniu niezbędnych czynności zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Natomiast, przewożący ich obywatel Kirgistanu usłyszy zarzuty za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w celu wydania decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu do kraju pochodzenia. Otrzyma również zakaz wjazdu do krajów Schengen na 5 lat.
W tym roku przy granicy polsko-litewskiej funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 500 nielegalnych imigrantów oraz 100 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.





![54 cudzoziemców w naczepie ciężarówki. Kierowca zatrzymany w Budzisku [FILM] 5 źródło: POSG](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/15-351404-350x250.jpg)






