Pisz
Mandatem w wysokości 1,5 tys. zł i 5 punktami karnymi chcieli ukarać piscy policjanci kierowcę, który na przejściu nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu.
29-latka z gminy Ełk zatrzymali do kontroli po tym, gdy zauważyli jak popełnił to wykroczenie. Do zdarzenia doszło przy ul. Kościuszki w Piszu.
Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu twierdząc, że jest za wysoki.
Mówi Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.
Sprawa trafi teraz do sądu. 29-latkowi grozi grzywna w wysokości nie niższej niż 1,5 tys. zł, a maksymalnie do 30 tys. zł.
– Po zmianie przepisów z 17 września wykroczenie nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu jest przewinieniem, które objęte jest tzw. „recydywą” – przypomina Anna Szypczyńska. Co to oznacza?
Jakie jeszcze zmiany objął nowy taryfikator piscy policjanci przypominają na swojej stronie internetowej pisz.policja.gov.pl








![O krok od tragedii na przejeździe kolejowym w Ełku [FILM] 8 Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2022/07/tory-350x250.jpg)



