Tarnopol
Z władzami ukraińskiego Tarnopola spotkała się delegacja Urzędu Miejskiego w Suwałkach. Jak już informowaliśmy, Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, Zdzisław Przełomiec oraz Jacek Niedźwiecki, przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej podpisali w Tarnopolu umowę, dzięki której oba miasta zostały partnerami.
Podpisana umowa zakłada między innymi wymianę doświadczeń z różnych dziedzin życia społeczno-gospodarczego, wiedzy o funkcjonowaniu samorządu terytorialnego, realizację wspólnych działań w ramach integracji europejskiej i promocję obu miast.
Oprócz tego do Tarnopola zostały przetransportowane rzeczy podarowane przez pracowników Urzędu Miejskiego w Suwałkach oraz miejskich jednostek.
Do Tarnopola od wybuchu wojny trafiło około 30 tysięcy uchodźców z terenów bezpośrednio zagrożonych wojną. Blisko trzy tysiące osób z miasta wcielono do wojska. Przywrócono tam też jednostkę wojskową. Są również służby terytorialne, których utrzymanie wspiera samorząd. W Tarnopolu są leczeni ranni żołnierze z frontu.




![Czy Zełenski powinien zachować Order Orła Białego? [SONDA] 5 718981228 1866451501355455 822759448338527908 n e1780926723817](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/718981228_1866451501355455_822759448338527908_n-e1780926723817-350x250.jpg)









