Gołdap
Pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej znaleziono w Pogorzeli w gminie Gołdap.
W czwartek około godziny 8, gołdapscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie leśnym w Pogorzeli znajduje się niewybuch. Na miejsce udał się funkcjonariusz rozpoznania pirotechnicznego. Specjalista potwierdził, że znalezisko to pocisk moździerzowy z czasów drugiej wojny światowej. Niewybuchem zajęli się saperzy z Jednostki Wojskowej w Giżycku, którzy tego samego dnia zabrali pocisk. W tym czasie funkcjonariusze policji zabezpieczyli teren, aby żadna z postronnych osób nie weszła na niebezpieczny obszar. O szczegółach mówiła młodsza aspirant Marta Domańska, oficer prasowy gołdapskiej policji.
Mundurowi apelują, aby w sytuacji znalezienia niewybuchu nie odkopywać go, nie dotykać i nie przemieszczać. Miejsce znalezienia pocisku należy zabezpieczyć przed dostępem innych osób i niezwłocznie przekazać informację o znalezisku odpowiednim służbom.





![Niewybuch w gminie Kalinowo [AKTUALIZACJA] 5 zdj. KPP w Ełku](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/zdj.-KPP-w-Elku-niewybuch-350x250.jpg)








