Bibliotekoznawstwo – studia podyplomowe online. Czy warto się na nie zapisać?

bibliotekoznawstwo studia podyplomowe

Wbrew pozorom praca w bibliotece nie ogranicza się wyłącznie do obsługi czytelników i pomagania im w znalezieniu poszukiwanej książki. Zatrudnienie w takim miejscu wymaga również znajomości opracowywania zbiorów czy marketingu bibliotecznego. Jeżeli interesuje Cię praca w bibliotece, to studia podyplomowe online pomogą ci nie tylko w zdobyciu wiedzy teoretycznej, ale także cennych kwalifikacji. Przeczytaj nasz artykuł, aby sprawdzić, dlaczego warto je wybrać.

Bibliotekoznawstwo na studiach podyplomowych online – zalety

Dlaczego bibliotekoznawstwo to dobry wybór? Studia podyplomowe na tym kierunku to nie tylko możliwość poznania tajników pracy w czytelni. To także szansa na zdobycie kwalifikacji potwierdzonych świadectwem, które uprawniają cię do pracy w bibliotekach znajdujących się w placówkach oświatowych, w tym również w szkołach. Po ich ukończeniu otrzymujesz zawód określony kodem zwodu: 235904 i możesz posługiwać się tytułem nauczyciela bibliotekarza.
Warto wspomnieć nie tylko o zaletach kierunku bibliotekoznawstwo, ale także o samych studiach podyplomowych online. Dzięki nim możesz się uczyć i zdobywać kwalifikacje przez internet. Wyjątkiem są obowiązkowe praktyki w wyznaczonym wymiarze godzinowym (tylko na studiach o charakterze kwalifikacyjnym). Nauka online to wygoda, elastyczność i dostęp do wiedzy z dowolnego miejsca – dzięki niej nie musisz rezygnować z aktualnej pracy na rzecz kontynuowania edukacji.

Czego nauczysz się na bibliotekoznawstwie? Program studiów podyplomowych

Zapisując się na studia podyplomowe online z bibliotekoznawstwa (dostępne np. tutaj: https://studia-online.pl/kursy/595), masz pewność, że zdobędziesz kompleksową wiedzę i umiejętności potrzebne do organizacji zbiorów oraz pracy z czytelnikami w różnym wieku. Program tego kierunku obejmuje przede wszystkim podstawy wiedzy o bibliotece, historię książek, zarządzanie zbiorami oraz ich formalne i rzeczowe opracowywanie. Dodatkowo na studiach poznasz też zagadnienia z zakresu organizacji dostępu do informacji w bibliotece, usług i marketingu bibliotecznego, polskiej literatury współczesnej czy bibliografii i innych źródeł informacji.

Co warto wiedzieć przed zapisaniem się na studia podyplomowe z bibliotekoznawstwa?

Bibliotekoznawstwo na studiach podyplomowych kwalifikacyjnych trwa 3 semestry. To kierunek skierowany przede wszystkim do osób, które mają już przygotowanie pedagogiczne. W przypadku jego braku istnieje możliwość równoległego studiowania dwóch ścieżek (daje ją np. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego). Zdobyta wiedza, umiejętności i kwalifikacje z zakresu bibliotekoznawstwa zostają potwierdzone świadectwem, którego wzór jest zgodny z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jeżeli zdecydujesz się na studia podyplomowe online, to na dokumencie nie będzie wzmianki o formie kształcenia.

Artykuł sponsorowany

Exit mobile version