Giżycko
Kolejny poszukiwany w rękach giżyckich policjantów.
Ujęty przez funkcjonariuszy mężczyzna ma do odbycia karę 120 dni pozbawienia wolności za kradzież. W areszcie spędzić może jednak znacznie więcej czasu. Okazało się bowiem, że złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, za co znów odpowie przed Temidą.
Za przestępstwo kierowania pojazdem wbrew sądowemu zakazowi, zgodnie z artykułem 244 kodeksu karnego, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, przypomina Iwona Chruścińska oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.
Łamanie sądowych zakazów podlega surowym konsekwencjom, a ich przestrzeganie jest podstawą bezpieczeństwa i porządku prawnego, podkreślają policjanci.




![Kim są mężczyźni z nagrań monitoringu? Pytają policjanci wyjaśniając sprawę kradzieży [VIDEO] 5 monitoring sklep zdj. KPP w Elku](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2025/05/monitoring-sklep-zdj.-KPP-w-Elku-350x250.png)





