region
Zasłabnięcie kierowcy było prawdopodobną przyczyną wypadku autobusu szkolnego, do którego dziś (09.05) rano doszło w okolicach miejscowości Pszczółczyn w powiecie wysokomazowieckim – informuje rzecznik prasowy spółki PKS Nova – Olga Marszałek.
To właśnie ta spółka obsługuje dowóz dzieci do szkoły w miejscowości Kobylin-Borzymy, gdzie jechał autobus.
– Kierowca posiadał ważne badania lekarskie oraz uprawnienia do prowadzenia autobusu. Został przetransportowany do szpitala – informuje Olga Marszałek.
W chwili zdarzenia autobusem podróżowało 15 dzieci i opiekunka. Nikomu z pasażerów nic poważnego się nie stało – wszyscy są bezpieczni.
– PKS Nova zapewni wsparcie psychologiczne dzieciom oraz rodzinie kierowcy – dodaje rzecznik spółki.