Suwałki
Drugą część stałej wystawy poświęconej życiu i twórczości Marii Konopnickiej, wybitnej poetki, nowelistki i publicystki, otwarto w ubiegłym tygodniu w suwalskim muzeum.
Ekspozycja nosi tytuł „W drodze” i stanowi rozwinięcie prezentacji „Pieśń o domu”. Skupia się na mniej znanych aspektach biografii autorki, ukazując zarówno chwile triumfu, jak i doświadczenia pełne dramatów i trudności.
O szczegółach mówiła w Radiu 5 Magdalena Wołowska-Rusińska, kierownik Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.





![Jubileusz 190-lecia I LO w Suwałkach [FILM] 5 WhatsApp Image 2026 06 12 at 12.18.03 1 1](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/WhatsApp-Image-2026-06-12-at-12.18.03-1-1-350x250.jpeg)






