region
Sytuacja się stabilizuje. Myśliwce wróciły do bazy. Do pracy wracają lotniska w Warszawie, Rzeszowie i Modlinie. W trybie nadzwyczajnym, pracuje lotnisko w Lublinie. Nie odbywają się tam operacje lotnicze. Sytuacja ta związana jest z działaniami maszyn wojskowych – mówi rzecznik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Marcin Hadaj.
Przez cały kryzysowy czas pozostałe lotniska komunikacyjne działały normalnie – dodaje rzecznik.
Obecnie sytuacja powietrzna nad Polską jest już bezpieczna.
Służby cały czas poszukują szczątków zestrzelonych dronów. Nocą w przestrzeń powietrzną Polski wleciało kilkanaście dronów. Część z tych maszyn została zestrzelona przez polskie i sojusznicze myśliwce.
O godzinie 8.00 rozpocznie się specjalne posiedzenie rządu. O sytuacji na bieżąco informowany był prezydent i premier.
Wojewoda podlaski uczestniczył w posiedzeniu sztabu kryzysowego, które odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.
Alarm w podlaskiej i lubelskiej policji. W trybie gotowości są również regionalni terytorialsi.









![Międzynarodowe ćwiczenia negocjatorów policyjnych w Węgorzewie [FILM] 9 Fot. KWP Olsztyn](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2025/09/1-459726-350x250.jpg)


