Suwałki
Przeciwko realizacji siłowni i trampolin na Osiedlu Hańcza w Suwałkach wystąpili mieszkańcy ulic Białostockiej i Sopockiej . Ulokowanie siłowni to jeden z projektów zgłoszonych do Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego.
Wyniki głosowania nie są jeszcze znane, niemniej mieszkańcy wystąpili z petycją przeciwko potencjalnej inwestycji.
Jak uzasadniają budowa boiska, która nie została zrealizowana z poprzedniego projektu była wskazywana mieszkańcom jako docelowe i ostateczne działanie na terenach zielonych przy ulicy Białostockiej i
Sopockiej. Natomiast, zdaniem protestujących mieszkańców, rozbudowa tego obszaru o proponowaną siłownię może powodować nadmierne grupowanie się osób w różnym wieku, a co za tym idzie, mogą tu pojawiać się niepożądane
zachowania.
– Place rekreacyjne przy naszych ulicach już nie zawsze są miejscem spokojnych zabaw i poprawnego zachowania, zgodnego z normami społecznymi, często także w godzinach nocnych . Stąd nasze
działanie na rzecz zaprzestania dalszych inwestycji sportowych. Proponujemy zabezpieczenie tego terenu w urządzenia gwarantujące utrzymanie porządku i czystości; w chwili obecnej dostępny jest jeden kosz na śmieci. Wskazane by było zasadzenie drzew i krzewów wokół tych terenów, które zagwarantują większą strefę ciszy, bezpieczeństwa i relaksu. Ponadto brakuje często miejsc postojowych dla rowerów i samochodów, którymi rodzice przywożą dzieci na ten plac, nawet z dalszych osiedli mieszkaniowych – napisali w petycji.






![Jubileusz 190-lecia I LO w Suwałkach [FILM] 6 WhatsApp Image 2026 06 12 at 12.18.03 1 1](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/WhatsApp-Image-2026-06-12-at-12.18.03-1-1-350x250.jpeg)





