Suwałki
Inauguracja nowego roku akademickiego odbyła się w czwartek (07.10) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. Uroczysta inauguracja zgromadziła przedstawicieli władz, instytucji i firm, była połączona z rozpoczęciem obchodów 20-lecia uczelni.
Było Gaudeamus igitur, inauguracyjny wykład, przemówienia oraz symboliczne wręczenie dyplomów absolwentom PUZ w Suwałkach. W tym roku uczelnia przyjęła ponad 600 nowych studentów.
Jak mówi dr Małgorzata Andryszczyk, rektor uczelni, duże zainteresowanie wśród studentów zwiastuje, że to będzie dobry rok.
– Wielu studentów wybiera naszą uczelnię ze względu na korzystne warunki i bogatą ofertę kształcenia – dodała rektor.































![Jubileusz 190-lecia I LO w Suwałkach [FILM] 31 WhatsApp Image 2026 06 12 at 12.18.03 1 1](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/WhatsApp-Image-2026-06-12-at-12.18.03-1-1-350x250.jpeg)



