Suwałki
Pierwsze Suwalskie Bony Sportowe wręczył w czwartek (02.10) Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. Program wspiera pozaszkolną aktywność fizyczną dzieci, częściowo pokrywając koszty zajęć sportowych.
Na realizację programu przeznaczono ponad 200 tys. zł – blisko 80 tys. zostanie wypłacone w 2025 roku, a około 120 tys. w 2026 roku. Bon jest przyznawany uczniom 4. klasy szkoły podstawowej, powiązany z Suwalską Kartą Mieszkańca i obejmuje do 1000 zł na maksymalnie 10 miesięcy.
Najwięcej wniosków dotyczyło piłki nożnej, pływania, tańca, sztuk walki i siatkówki. Zgłoszono też m.in. szachy, lekkoatletykę, badminton czy narty wodne.





![Jubileusz 190-lecia I LO w Suwałkach [FILM] 5 WhatsApp Image 2026 06 12 at 12.18.03 1 1](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/WhatsApp-Image-2026-06-12-at-12.18.03-1-1-350x250.jpeg)






