Suwałki
Obchody Święta Niepodległości odbyły się we wtorek (11.11) w Suwałkach. Była msza święta w miejscowej konkatedrze, po której przedstawiciele władz, żołnierze i służby mundurowe, poczty sztandarowe związków i organizacji kombatanckich, harcerstwa, szkół i instytucji oraz mieszkańcy Suwałk udali się przed pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Był Apel Pamięci, salwa honorowa, a przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Z okolicznościowym przemówieniem wystąpili między innymi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, parlamentarzyści Jacek Niedźwiedzki i Jarosław Zieliński, senator Marek Komorowski oraz Bogdan Dyjuk, wicemarszałek województwa podlaskiego. W swoich wystąpieniach mówili między innymi o historii Polski i jej drodze do niepodległości. Nie zabrakło odniesień do współczesności, czyli potencjalnych zagrożeń ze strony Rosji i potrzebie wzmacniania obronności.
















































































![Jubileusz 190-lecia I LO w Suwałkach [FILM] 80 WhatsApp Image 2026 06 12 at 12.18.03 1 1](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/WhatsApp-Image-2026-06-12-at-12.18.03-1-1-350x250.jpeg)






