Suwałki/Będzin
Pięć złotych medali oraz brąz to dorobek młodych suwalskich zawodników podczas XXI Mistrzostw Polski w Brazylijskim jiu-jitsu, które odbyły się w dniach 8-10 listopada w Będzinie.
To największe i najbardziej prestiżowe zawody w Polsce w tej dyscyplinie, w których wzięło udział blisko 3000 zawodników z całego kraju.
Złote medale wywalczyli: Gabriel Kućmierz, Fabian Kućmierz, Julia Judzewicz, Julia Bartosiewicz i
Julia Myszkowska.
Brązowy medal zdobyła Matylda Sołtysiuk.
– Sukcesy są ważne, ale najważniejsze jest budowanie relacji i kształtowanie charakteru dzieci – mówił w Radiu 5 Daniel Myszkowski, kulturysta z Suwałk i rodzic zawodników z klubu Bersersker’s Team Suwałki.








![Jubileusz 190-lecia I LO w Suwałkach [FILM] 8 WhatsApp Image 2026 06 12 at 12.18.03 1 1](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/WhatsApp-Image-2026-06-12-at-12.18.03-1-1-350x250.jpeg)






