Jezioro Wigry
O usunięcie prywatnych łodzi z jeziora Wigry apelują władze Wigierskiego Parku Narodowego.
Park przypomina, że zgodnie z obowiązującymi regulaminami cumowanie jest dozwolone wyłącznie od 1 maja do 31 października. Po zakończeniu sezonu właściciel ma obowiązek zabrać swoją jednostkę pływającą z jeziora. Pracownicy WPN podkreślają, że usunięcie łodzi z wody pozwala potwierdzić, iż mają one właścicieli i nie są porzucone ani wykorzystywane do kłusownictwa.
Jednostki cumujące przy parkowych pomostach muszą zostać wyjęte z wody najpóźniej do 11 grudnia. Po tym terminie łodzie pozostawione na jeziorze będą usuwane i wywożone na koszt właścicieli.





![Jubileusz 190-lecia I LO w Suwałkach [FILM] 5 WhatsApp Image 2026 06 12 at 12.18.03 1 1](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/WhatsApp-Image-2026-06-12-at-12.18.03-1-1-350x250.jpeg)






