Suwałki
Do kolejnego sezonu suwalskiego roweru miejskiego SUWER, przygotowuje się Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach.
W miniony czwartek (29.01), podpisano umowę z firmą, która ponownie będzie operatorem suwalskiego systemu. W sezonie 2026 do dyspozycji użytkowników oddanych zostanie 160 rowerów – w tym niemal 130 tradycyjnych, 15 elektrycznych, 15 rowerów z fotelikami dziecięcymi oraz 3 tandemy.
System będzie funkcjonował na 17 stacjach rowerowych. Rowery będzie można wypożyczać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub strony internetowej. Nowością w nadchodzącym sezonie będą wirtualne strefy parkowania, zlokalizowane w miejscach o dużym natężeniu ruchu drogowego.
Sezon SUWER 2026 rozpocznie się 21 marca i potrwa do końca października.





![Jubileusz 190-lecia I LO w Suwałkach [FILM] 5 WhatsApp Image 2026 06 12 at 12.18.03 1 1](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/WhatsApp-Image-2026-06-12-at-12.18.03-1-1-350x250.jpeg)






