Suwałki
Akcja „Noc Muzeów” odbyła się w sobotę (16.05) w Suwałkach.
Swoje zasoby w tym roku udostępniło Muzeum Okręgowe, Muzeum im. Marii Konopnickiej, Suwalski Ośrodek Kultury, w tym Galeria Sztuki Stara Łaźnia i Galeria Sztuki Współczesnej Chłodna 20 oraz Muzeum Wigier i Wigierski Park Narodowy.
Wszyscy zainteresowani mogli całkowicie za darmo zwiedzać placówki, po których chętnych oprowadzali specjaliści malarskiej materii i artyści plastycy. Były spotkania autorskie i pokazy filmowe. Na najmłodszych czekały gry i zabawy.
Chętni mogli wziąć udział w warsztatach poświęconych twórczości Andrzeja Wajdy.
O wydarzeniu mówił dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach, Jerzy Brzozowski.

























![Jubileusz 190-lecia I LO w Suwałkach [FILM] 25 WhatsApp Image 2026 06 12 at 12.18.03 1 1](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/WhatsApp-Image-2026-06-12-at-12.18.03-1-1-350x250.jpeg)






