Suwałki
Zawody modeli wodnosamolotów w ramach Pucharu Centralnej Europy potrwają od dziś (05.06) do niedzieli (07.06) na Zalewie Arkadia w Suwałkach.
Przez trzy dni miłośnicy modelarstwa będą mogli podziwiać wyścigi, konkurencje pilotażowe, akrobacje oraz widowiskowe ewolucje modeli startujących i lądujących na wodzie. Do Suwałk przyjechali zawodnicy z Polski i zagranicy.
Dziś (05.06) zaplanowano ocenę statyczną modeli oraz treningi. Oficjalne otwarcie zawodów odbędzie się w sobotę (06.06) o godzinie 11:00. Tego dnia rozegrana zostanie większość konkurencji wyścigowych i pilotażowych.
O tym jak będą wyglądać zawody mówił Arnold Maculewicz, sędzia bezpieczeństwa i koordynator zawodów.
Do startu dopuszczone są zarówno samodzielnie zbudowane samoloty, jak i modele kupione w sklepach. Jedynym ograniczeniem jest waga modelu.
Finałowe zmagania zaplanowano na niedzielę. W godzinach popołudniowych organizatorzy przewidują ogłoszenie wyników oraz wręczenie pucharów i nagród.
Szczegółowy harmonogram zawodów może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych.







![Jubileusz 190-lecia I LO w Suwałkach [FILM] 7 WhatsApp Image 2026 06 12 at 12.18.03 1 1](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/WhatsApp-Image-2026-06-12-at-12.18.03-1-1-350x250.jpeg)






