SUWAŁKI
Ślubowanie złożyła w środę (24.06) nowa suwalska radna – Alicja Andrulewicz.
Tym samym zastąpiła w Radzie Miasta Suwałki Kamila Klimka, który niedawno został prezesem miejscowego Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód i zrezygnował z mandatu radnego i przybył dziś na sesję podziękować gremium za wspólna pracę na rzecz mieszkańców.
Alicja Andrulewicz przez wiele lat kierowała wydziałem kultury suwalskiego magistratu. Była też dyrektorem Suwalskiego Ośrodka Kultury. W wyborach samorządowych w 2024 roku startowała z komitetu wyborczego „Razem dla Suwałk – Czesław Renkiewicz” i w swoim okręgu wyborczym uzyskała 4 wynik, po Kamilu Klimku. Zbigniewie De-Mezerze i Marioli Karpińskiej. Kandydatka otrzymała wówczas 213 głosów.
















