region
– Już teraz mogę powiedzieć, że w przyszłym roku Turystyczna Ósemka również wyjedzie na trasy – zapowiada Bogdan Dyjuk, członek Zarządu Województwa Podlaskiego. To efekt dużego zainteresowania wakacyjnym projektem, który po ubiegłorocznym pilotażu wokół Białegostoku w tym sezonie został rozszerzony między innymi o Suwalszczyznę i Augustowszczyznę.
Turystyczna Ósemka kursuje od 2 lipca, a dziś (06.07) ruszył promocyjny przejazdy północnej trasy. Prowadzi ona z Augustowa przez Studzieniczną, Sejny, Wigry, Stary Folwark, Krzywe i Suwałki do Płociczna-Tartak, skąd autobus wraca do Augustowa.
O tym, skąd pomysł na rozszerzenie projektu o północną część województwa, mówi Bogdan Dyjuk.
– Zależało nam na tym, aby udostępnić turystom miejsca, do których dotychczas trudniej było dotrzeć komunikacją publiczną – mówi Marta Grzelak, dyrektor Podlaskiej Organizacji Turystycznej.





















![54 cudzoziemców w naczepie ciężarówki. Kierowca zatrzymany w Budzisku [FILM] 21 źródło: POSG](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/15-351404-350x250.jpg)




