Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira 21 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Będzie druga tura

Foto: Radio 5, https://www.facebook.com/marcin.czekay

Olecko

Będzie druga tura w przedterminowych wyborach burmistrza w Olecku – to oficjalne już dane przekazane przez olsztyńską delegaturę Krajowego Biura Wyborczego.

Do drugiej tury przeszli dwaj kandydaci, którzy uzyskali w niedzielnych (21.05.) wyborach najwięcej głosów wyborców. To Wacław Olszewski (KWW Wacława Olszewskiego), na którego zagłosowały 3053 osoby i Marcin Czekay (KWW Marcina Czekay) z wynikiem 1435 głosów. O fotel burmistrza w przedterminowych wyborach ubiegało się w sumie czterech kandydatów. Oprócz wspomnianych już Marcina Czekay i Wacława Olszewskiego byli to również Grzegorz Kłoczko (KWW Dobro Wspólne), który zdobył poparcie 1336 głosujących oraz Krzysztof Marek Kosewski (KWW Krzysztof Marek Kosewski), którego wskazało 901 biorących udział w głosowaniu. W sumie uprawnionych do głosowania było ponad 17 tysięcy mieszkańców. Do urn wrzucono 6725 głosów ważnych. Jako że żaden z kandydatów nie uzyskał powyżej połowy wszystkich oddanych głosów, konieczne jest kolejne głosowanie. Druga tura przeprowadzona zostanie 4 czerwca.

Przypomnijmy, że przedterminowe wybory zostały przeprowadzone po tym, jak prawomocnie wygaszony został mandat poprzedniego burmistrza Wacława Olszewskiego. Zdaniem sądu włodarz złamał ustawę antykorupcyjną łącząc funkcję burmistrza i prezesa koła łowieckiego.

Autor: jwe     Źródło: MKW w Olecku, KBWData: 22 maja 2017

   
Tagi:

6 Komentarzy

 1. Nie Czekaj tylko normalnie Czekay: cze - ka - y, akcent na drugą od końca Odpowiedz

  Jeżeli Czekay to polskie nazwisko, to odmienia się jak Ciekawy.
  Zapraszamy Szanownych Państwa Annę i Łukasza Czekaych
  Zapraszamy Szanownego Pana Łukasza Czekaego
  Zapraszamy Szanowną Panią Annę Czekay

  1. Pan Patryk Odpowiedz

   czyli tego nazwiska nie wymawia się „Czekaj” tylko „CzekaY”? I ten Pan tak się przedstawia?
   – Witam! Jestem Marcin CzekaY.
   Jeśli tak to w sumie ciekawostka o poranku 🙂

 2. Gege Odpowiedz

  19 lat nic nie dzialo sie w olecku drogi do bani (najgorsze w regionie)nie liczac obwodnicy jtora dostali z przymusu bo kasa byla do rozdania w wojewodztwie. Imprez zero. Jezioro w centrum miasta a tam syf. Popatrzcie augustow elk nawet suwalki z zalewem robia porzadek ale olecko 100 lat za tymi miatami. Doganiacie sejny w dol tabeli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.