Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Udawał ból zęba, teraz ma ból głowy i zaproszenie do sądu

20.11.2020

Pisz

Twierdził, że ma kłopoty z zębami. W rzeczywistości w ustach schował narkotyki.

38-letniego mieszkańca Pisza, który ukrywał się przed organami ścigania, zatrzymali miejscowi policjanci.

Funkcjonariusze zwrócili uwagę na jego opuchnięty policzek. Mężczyzna twierdził, że to jedynie narośl od zęba. Okazało się jednak, że 38-latek schował w ustach woreczek z suszem roślinnym i amfetaminą.

– Mężczyzna został zatrzymany w czwartek (19.11.20) w pustostanach niedaleko parku nad rzeką Pisą – mówi Anna Szypczyńska, oficer prasowy piskiej policji.

 

W jednym z takich obiektów funkcjonariusze zauważyli znanego im mężczyznę, który był poszukiwany. 38-letni mieszkaniec Pisza ukrywał się przed organami ścigania. Miał do odbycia karę pozbawienia wolności za popełnienie wykroczenia kradzieży.

W trakcie wykonywanych czynności z udziałem 38-latka policjanci zwrócili uwagę na jego opuchnięty policzek. Zatrzymany mężczyzna powiedział, że jest to jedynie narośl od zęba. Szybko okazało się, że nie jest to prawdą.

Mężczyzna ukrył w ustach woreczek strunowy z dwoma zawiniątkami. W jednym z nich był susz roślinny, a w drugim biały proszek. 38-latek dodał, że jest to marihuana i amfetamina. Obie substancje zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą, że znalezione substancje są to środki odurzające, wówczas mieszkaniec Pisza będzie odpowiadał za ich posiadanie. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.

Tymczasem mężczyzna najbliższe dni spędzi w zakładzie karnym, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione wykroczenie.

Źródło: Radio 5
Autor: wk