Suwałki
Rusza klasa „CyberMil” w I Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach. Mowa o oddziale, w którym młodzież będzie szkolić się z zakresu kryptologii i cyberedukacji. Wszystko w związku z ogólnopolskim programem Ministerstwa Obrony Narodowej. I LO jest jedną z 16 placówek w Polsce, w której powstała cyberklasa. Co ważne, to właśnie w suwalskim liceum odbędzie się ogólnopolska inauguracja programu „CyberMil”. O szczegółach mówiła dziś (30.08) w Radiu 5 Dorota Jabłońska, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach.
Naukę w cyberklasie rozpocznie piętnaścioro uczniów. Jabłońska nie kryje, że zainteresowanie profilem było bardzo duże. Szkolić się będą najzdolniejsi.


![Jubileusz 190-lecia I LO w Suwałkach [FILM] 2 WhatsApp Image 2026 06 12 at 12.18.03 1 1](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/WhatsApp-Image-2026-06-12-at-12.18.03-1-1-350x250.jpeg)









