Budowa swojej pierwszej w życiu nieruchomości, to dla każdego spore wyzwanie. Pragniemy mieć swój własny kąt, w którym będziemy się czuć bezpiecznie i który będzie urządzony dokładnie tak, jak chcemy. Planując budowę domu, warto już na samym początku zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.
W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują domy parterowe. Nie bez powodu wypierają one modne w dawnych czasach wielopiętrowe budowle. Mały domek parterowy cechuje się dużo większą wygodą oraz uniwersalnością, ponieważ wszystkie pokoje znajdują się na jednej i tej samej kondygnacji. Zanim przejdziemy do konkretnych działań związanych z budową takiego domu, warto na początku skorzystać z profesjonalnych usług oferowanych przez Studiokrajobrazy.pl – projekty domów parterowych możesz mieć na wyciągnięcie ręki.
Projekt domu to podstawa
Szukając idealnego projektu, zwróćmy uwagę na to, aby jak najbardziej odpowiadał on naszym potrzebom, zarówno pod względem estetycznym, jak i użytkowym. Wielu młodych ludzi decyduje się na budowę domu, który będzie w dużym stopniu przyjazny środowisku. To bardzo ważny aspekt w dzisiejszych czasach, kiedy nasze środowisko jest zagrożone i nawet małe kroki mogą zdziałać wiele. Projekt ekologicznego domu z pewnością będzie zawierał w sobie elementy, które nie tylko sprzyjają przyrodzie, ale też ograniczą koszty płaconych rachunków w przyszłości. W trakcie tworzenia projektu nieruchomości, mamy wpływ na niemal wszystkie jego szczegóły. Możemy decydować o powierzchni, liczbie pokoi, okien oraz drzwi. Ogromnym plusem takiej usługi jest możliwość poznania potencjalnej wysokości wszystkich kosztów jeszcze przed rozpoczęciem budowy.
Dom domem, a co z tarasem? Sprawdź!
Zalety parterowych domów
Domy o jednej kondygnacji to idealne rozwiązanie dla osób, które na co dzień poruszają się na wózku inwalidzkim. Oprócz braku uciążliwych schodów można je dodatkowo zaprojektować tak, aby posiadały jak najwięcej udogodnień. To, co odróżnia je od piętrowych domów, to mniej skomplikowany proces budowy. Ten element ma kluczowy wpływ na czas realizacji konstrukcji oraz związane z tym koszty. Nierzadko się zdarza, że takie domy są tańsze w budowie ze względu na zużycie mniejszej ilości materiałów oraz brak konieczności budowy stropów. Analizując kolejne plusy domu parterowego, z pewnością warto się zatrzymać przy aranżacji pokoi. Dobrze przygotowany projekt zakłada, że wszystkie pomieszczenia są dokładnie tej samej wysokości. W przypadku większej ilości pięter nie jest to zagwarantowane, ponieważ przykładowo na poddaszu mogą wstąpić skosy, które uniemożliwiają wstawienie niektórych mebli.
Jeśli podejmiemy ostateczną decyzję o budowie parterowego domu, to w pierwszej kolejności warto poszukać profesjonalnej firmy, która zajmie się projektem nieruchomości od podstaw. Osobną kwestią jest temat działki, którą albo już mamy kupioną, albo jeszcze nie. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na to, czy działka jest na tyle duża, aby bez problemu wybudować na niej jednokondygnacyjny dom, ponieważ z reguły zajmuje on większą powierzchnię niż budowla wielopiętrowa.
Artykuł sponsorowany