Suwałki
Polsko-ukraińską granicę przekroczyła w czwartek (27.10) suwalska delegacja. W jej skład weszli: Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, Zdzisław Przełomiec oraz Jacek Niedźwiecki, przewodniczący i wiceprzewodniczący rady miejskiej.
Chodzi o umowę partnerską, którą delegaci mają podpisać z władzami Tarnopola. Miasta współpracują ze sobą od 5 lat. Efektem dotychczasowej współpracy jest chociażby współdziałanie Bibliotek Miejskich. Po wybuchu wojny na Ukrainie do Tarnopola trafiła również część rzeczy z miejskich zbiórek. Także tym razem transportowane są żywność, chemia, kosmetyki i odzież podarowane przez pracowników Urzędu Miejskiego w Suwałkach oraz miejskich jednostek.



![Czy Zełenski powinien zachować Order Orła Białego? [SONDA] 3 718981228 1866451501355455 822759448338527908 n e1780926723817](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/718981228_1866451501355455_822759448338527908_n-e1780926723817-350x250.jpg)









