region
– Zgłoszone kwestie traktujemy bardzo poważnie i dążymy do wypracowania rozwiązań korzystnych zarówno dla pracowników, jak i dla stabilności finansowej spółki – Czytamy w oświadczeniu prezesa PKS Nova Zbigniew Wojno, które trafiło do lokalnych mediów.
Jak zapewnia prezes, jeszcze w tym miesiącu zarząd spółki chce podpisać porozumienie ze wszystkimi związkami zawodowymi jakie działają w PKS Nova.
Chodzi o realizację postulatów związkowców, którzy chcą 10 procentowej podwyżki i podmiotowego traktowania pracowników przez zarząd spółki.
Pismo z takimi żądaniami trafiło w ubiegłym tygodniu do centrali PKS Nova. Podpisane zostało przez wszystkie związki zawodowe działające w spółce. Jeżeli żądania nie zostaną spełnione, związkowcy grożą strajkiem.
Na takie zwiększenie kosztów, zdaniem prezesa, PKS sobie jednak nie może pozwolić. Zbigniew Wojno proponuje stopniowe dojście do wymaganej przez związkowców kwoty, albo podział połowy zysku wypracowanego kwartalnie przez przedsiębiorstwo.
„Propozycje są rozważane, ale jest za wcześnie, by cokolwiek o nich mówić – usłyszeliśmy od przedstawicieli związkowców.
Negocjacje między zarządem a przedstawicielami związków zawodowych cały czas trwają.