To będzie prawdziwa muzyczna podróż w czasie. Kayah, jedna z najważniejszych i najbardziej charyzmatycznych artystek polskiej sceny, powraca z nowym singlem „Dzisiaj przychodzi on”, który zapowiada jubileuszową edycję kultowego albumu „Kamień”. To właśnie od tej płyty, wydanej 5 listopada 1995 roku – dokładnie w dniu urodzin artystki – rozpoczęła się jej wielka przygoda z autorskim brzmieniem.
„Kamień” był jak powiew świeżego powietrza w latach 90. – w czasach, gdy w Polsce dominował rock i pop z zachowawczym brzmieniem, Kayah postawiła na emocjonalne R&B i soul z jazzowym sznytem. To był odważny krok, który całkowicie odmienił jej karierę. Album z miejsca zyskał status kultowego, przynosząc artystce uznanie krytyków, pierwszego Fryderyka dla Wokalistki Roku i wierną publiczność, która towarzyszy jej do dziś.
W jubileuszowej edycji nie zabraknie oczywiście klasyków takich jak „Jak liść”, „Nawet deszcz”, „Santana” czy „Fleciki” – utworów, które do dziś brzmią świeżo i prawdziwie. Ale prawdziwą perełką nowego wydania jest premierowa piosenka „Dzisiaj przychodzi on”, napisana i nagrana specjalnie z okazji 30-lecia płyty. To subtelny, nastrojowy utwór, w którym słychać echa dawnego „Kamienia”, ale też dojrzałość i spokój, jakie przyniosły Kayah kolejne dekady muzycznej drogi.
Wydawnictwo zachwyca również nową oprawą graficzną inspirowaną oryginalną sesją Jacka Poremby – tym razem w wersji pop-art, pełnej koloru, światła i radości. To piękne połączenie przeszłości i teraźniejszości, które pokazuje, że prawdziwa sztuka się nie starzeje – po prostu dojrzewa razem z nami.
Kayah udowadnia, że można wracać do swoich korzeni z klasą, świeżością i wdziękiem. A jeśli jubileusz „Kamienia” ma być muzycznym prezentem – to zdecydowanie takim, który warto sobie rozpakować z uśmiechem i sentymentem.
Bo jak mówi sama artystka – „Nie da się drugi raz zadebiutować, ale można na nowo odkryć, dlaczego ten pierwszy raz był tak ważny.”
źródło: Sony Music Poland












