warmińsko-mazurskie
Gołoledź nie odpuszcza. W północno-wschodniej Polsce wciąż występują marznące opady powodujące gołoledź.
Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali w poniedziałek dla naszego regionu ostrzeżenia drugiego stopnia. Te obowiązują również dziś (27.01) do południa. W naszym regionie obejmują powiaty węgorzewski, giżycki, piski, gołdapski, olecki i ełcki w województwie warmińsko-mazurskim oraz powiaty sejneński, suwalski, augustowski i grajewski w województwie podlaskim.
Aktualne są również ostrzeżenia Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. „Możliwy marznący deszcz oraz gołoledź. Jeśli możesz zostań w domu. Ogranicz podróże. Uważaj na drogach i chodnikach, czytamy w rozesłanych do mieszkańców regionu wiadomościach.
Wszystkie trasy w województwie warmińsko-mazurskim są przejezdne, informuje Krzysztof Sadzewicz z Punktu Informacji Drogowej GDDKiA w Olsztynie. Ślisko może być na DK 16 w okolicach Orzysza. Na trasach krajowych pracuje sprzęt przeciwgołoledziowy.












