Suwałki
Zakończył się kolejny etap prac remontowych w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Świętej Trójcy w Suwałkach. Zabytkowa świątynia stopniowo odzyskuje swój historyczny wygląd.
W ramach inwestycji wykonano między innymi nowe podłogi i izolacje, odnowiono ściany oraz elewację. Przywrócono także oryginalną kolorystykę wnętrza i odrestaurowano empory. Jak podkreślał ksiądz Dawid Banach, proboszcz parafii, do wykonania pozostały jeszcze prace przy polichromiach i organach.
– W trakcie remontu pojawiło się wiele niespodzianek – dodał proboszcz.
Uroczyste otwarcie świątyni zaplanowano na niedzielę (31.05) o godzinie 16.00. W programie przewidziano między innymi koncert oraz słodki poczęstunek.
Audycja Gość Radia 5:








![Czy Zełenski powinien zachować Order Orła Białego? [SONDA] 8 718981228 1866451501355455 822759448338527908 n e1780926723817](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/718981228_1866451501355455_822759448338527908_n-e1780926723817-350x250.jpg)



