Suwałki/Xiamen
Maria Andrejczyk, zawodniczka LUKS Hańcza Suwałki, uzyskała minimum na sierpniowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce, które odbędą się w Wielkiej Brytanii.
W sobotę (23.05) podczas mityngu Diamentowej Ligi w chińskim Xiamen rzuciła oszczepem na odległość 62 metrów i 51 centymetrów, co dało jej czwarte miejsce w konkursie.
Zawody wygrała reprezentantka Chin Yan Ziyi (czyt. Jan Dziji). 18-letnia zawodniczka już w pierwszej próbie uzyskała 71 metrów i 74 centymetry, ustanawiając rekord świata juniorek.
W konkursie wystąpiła również Małgorzata Maślak-Glugla, która debiutowała w cyklu Diamentowej Ligi. Polka zakończyła rywalizację na dziewiątym miejscu z wynikiem 58 metrów i 59 centymetrów.








![Czy Zełenski powinien zachować Order Orła Białego? [SONDA] 8 718981228 1866451501355455 822759448338527908 n e1780926723817](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/718981228_1866451501355455_822759448338527908_n-e1780926723817-350x250.jpg)


