Suwałki
Czepki pielęgniarskie otrzymali dziś (15.05) studenci II roku Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. To wyjątkowy i uroczysty moment, w którym po raz pierwszy mogą nazwać się pielęgniarkami i pielęgniarzami. W tym roku czepki otrzymało i przysięgę złożyło 55 osób.
Czepkowanie symbolizuje wejście studentów w zawód i gotowość do niesienia pomocy pacjentom. Podczas wydarzenia odśpiewano hymn, były okolicznościowe przemówienia, a także uroczyste ślubowanie.
Pielęgniarstwo należy do czołowych kierunków oferowanych przez Państwową Uczelnię Zawodową w Suwałkach i od lat cieszy się dużym zainteresowaniem kandydatów. Jak podkreślała Małgorzata Andryszczyk, rektor PUZ, pielęgniarstwo to przede wszystkim misja.


























![Czy Zełenski powinien zachować Order Orła Białego? [SONDA] 26 718981228 1866451501355455 822759448338527908 n e1780926723817](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/718981228_1866451501355455_822759448338527908_n-e1780926723817-350x250.jpg)



