region
Ośmiu cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę, zatrzymali w środę (13.05) w regionie funkcjonariusze Straży Granicznej.
Zatrzymani to obywatele Erytrei, Etiopii, Afganistanu, Pakistanu, Bangladeszu oraz Ukrainy. Do interwencji doszło na terenie powiatu sejneńskiego i suwalskiego. O szczegółach mówi podpułkownik Katarzyna Zdanowicz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.
Wszyscy cudzoziemcy zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Od początku roku funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali około 270 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę z Litwy do Polski.









![Czy Zełenski powinien zachować Order Orła Białego? [SONDA] 9 718981228 1866451501355455 822759448338527908 n e1780926723817](https://radio5.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/718981228_1866451501355455_822759448338527908_n-e1780926723817-350x250.jpg)


