SUWAŁKI
Decyzja, co dalej z budową Jaćwieskiego Centrum Archeologicznego w Szwajcarii czeka władze Suwałk.
Chodzi o budowę zagrody jaćwieskiej w Szwajcarii, składającej się z kompleksu 4 budynków, otoczonych palisadą i odpowiednią infrastrukturą. Inwestycja ma być zrealizowana przez Muzeum Okręgowe w Suwałkach z dofinansowaniem Unii Europejskiej w ramach Programu Interreg Polska – Litwa. Na realizację zadania przeznaczono ponad 2,5 miliona złotych. Problem w tym, że potencjalni wykonawcy, którzy złożyli oferty, chcą więcej pieniędzy, niż zaplanował ratusz.
Oferty sięgają blisko 4 milionów złotych.
Jak wyjaśnia Marcin Bonisławski, zastępca prezydenta Suwałk, to nietypowa inwestycja, co rzutuje na ceny. W tej sytuacji władze miasta muszą zdecydować, co dalej z budową Centrum.












