Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy 23 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Katarzyna Szczęsna
Tomek Suchocki

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Miejskie święto biegania

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Biegami żyły w sobotę (17.06)  niemal całe Suwałki. W sobotnie popołudnie w centrum miasta odbyła się druga edycja RESO  Suwałki 10,5 czyli Miejskie Święto Biegania. Biegły setki osób, zawodowców, amatorów, przedszkolaków i seniorów. Na zawody przybyli zawodnicy z Kenii, Maroka, USA, Węgier, Białorusi, Rosji, Francji, Estonii, Łotwy i Litwy. Była „Suwalska Ćwiartka”, czyli  główny bieg na 10,5 km, bieg sztafetowy „Pogodne Suwałki Team”, w którym każdy z trzech członków drużyny biegnie po 3,5 km, a także „Suwalskie debiuty” – bieg na 3,5 km skierowany do osób, które rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem. Nowością był  „Suwałki Marsz!”, czyli nordic walking z myślą o seniorach. Wszystko do późnych godzin nocnych na ulicy Noniewicza i Kościuszki. O wrażeniach z biegu opowiedzieli uczestnicy. Podkreślali wzorową organizację, a także opowiadali o deszczowej aurze, która towarzyszyła im na trasie.

Biegom towarzyszyły dodatkowe atrakcje.  Na Placu Marii Konopnickiej, głównej arenie biegów, pojawili się uczestnicy  13. Białostockiego Rajdu Moto Retro w swoich zabytkowych autach.

Impreza była też okazją do nagrodzenia najlepszych sportowców.  Tego dnia władze miasta rozdały kilkadziesiąt stypendiów dla suwalskich sportowców, trenerów i działaczy. O szczegółach opowiedział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. – Mamy kogo nagradzać – podkreślił włodarz miasta.

Zwyciezcą biegu głównego został Abel Kibet Rop z Kenii. Obok niego na podium stanęli Abderrahim Elasri i Henry Kemboi. Najlepszym suwalczaninem okazał się Tadeusz Walendykiewicz, a najszybszą suwalczanką Katarzyna Gorlo.

Autor: KK     Data: 17 czerwca 2017

   
Tagi:

4 Komentarzy

    1. Dawid Odpowiedz

      Każda osoba, która startowała moim zdaniem jest Wygraną!!! Wielki szacunek dla maluchów i innych zawodników. Osobiście nie miałem szans na start (zdrowie nie pozwala) 🙁

  1. Kierowca Odpowiedz

    Organizacja Kijowa. Brak informacji dla mieszkańców. Nie mogłem dojechać do domu można poinformować było mieszkańców ulotka w skrzynce lub listem. Ale poco 20m i stanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.