Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety 19 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Daniel Bobrowski
Marcin Banachowski

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Potrącenie rowerzysty

Foto: Radio 5

Ełk

Do potrącenia rowerzysty na przejściu dla pieszych doszło w piątek (19.05.) na ul.Targowej w Ełku. Zgłoszenie służby otrzymały około godziny 6:30.

Jak poinformowała Radio 5 Agata Kulikowska oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku- ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 71-letni kierowca Land Rovera jechał ulicą Targową w kierunku ulicy Kochanowskiego. Do potrącenia doszło na przejściu dla pieszych. Rowerzysta najprawdopodobniej gwałtownie wjechał na pasy tuż przed samochodem. 37-letni ełczanin z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu i ogólnymi potłuczeniami przetransportowany został do szpitala. Rowerzysta i kierowca auta byli trzeźwi.

Policjanci ustalają kto doprowadził do wypadku.

Autor: jwe     Źródło: KPP w EłkuData: 19 maja 2017

   
Tagi:

9 Komentarzy

 1. Tomek Odpowiedz

  Niestety na tym przejściu dla pieszych często tak rowerzyści wjeżdżają , trzeba tam bardzo uważać . Często w Ełku widać rowerzystów którzy przejeżdżają przez przejścia dla pieszych , jest to głupota i dlatego tak to się konczy , tu naszczęście rowerzysta żyje ale ile takich wypadków jest w Polsce . Rower się przeprowadza , są przejścia w Ełku gdzie można przejechać , chocby na sygnalizacji świetlnej no ale trzeba uważać życie mamy jedno .

  1. Tomek Odpowiedz

   Ja nie przejeżdżam bo mi życie miłe , znam przepisy i wiem że rower się przeprowadza jeżeli rowerzyści tego nie rozumieją zapłacą mandat .

 2. CZK Odpowiedz

  Przejezdzanie przez przejście nie jest głupotą. Trzeba tylko upewnić się przed przejściem że nic nie jedzie jak w ruchu pieszym. Proste.

  1. Tomek Odpowiedz

   Rower się przeprowadza , zapoznaj się z przepisami jak idioci jeżdżą po pasach tak to się konczy . Nie wiem wogóle kto wam dał karte rowerową , ciężko z siadełka zśiąśc nie ? , to macie to co macie .

 3. Roman Odpowiedz

  Tomek-czytaj przepisy ze zrozumieniem;na ścieżce rowerowej która przebiega przez skrzyżowanie z drogą publiczną można przejeżdżac nie zsiadajć-informuje o tym znak z rowerem i parą pieszych np. przy galeri,Mickiewicza,rondzie Sapera itp.pozdrawiam

 4. Roman Odpowiedz

  Jeżeli przez przejście dla pieszych obok również prowadzi ścieżka rowerowa, wówczas rowerzysta może przez nie przejechać. Nie powinien jednak zapominać, aby zwolnić i upewnić się, że nie ma w pobliżu samochodu, który może nie ustąpić mu pierwszeństwa. Natomiast jeżeli na przejściu dla pieszych nie ma wyznaczonej ścieżki rowerowej, należy zejść z pojazdu i przeprowadzić go przez przejście

  – zauważa Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.