Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza 19 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Tragedia na obwodnicy

Foto: Radio 5

Janówka

Tragiczny wypadek na obwodnicy Augustowa – dwie osoby nie żyją. To kierowcy ciężarówek, które dziś przed 6.00 zderzyły się na wysokości miejscowości Janówka.

Jak poinformował Radio 5 Paweł Jakubiak, oficer prasowy policji w Augustowie do wypadku doszło kiedy jadący w kierunku Suwałk kierowca polskiej ciężarówki, z niewiadomych przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się z jadącą w przeciwnym kierunku litewską ciężarówką. Kierowcy obu pojazdów zginęli na miejscu.


Autor: Em     Źródło: KPPSP Augustów, KPP AugustówData: 13 października 2016

   
Tagi:

25 Komentarzy

  1. Patrycja Odpowiedz

   Jasne. Najpierw krajowa 8 droga śmierci, a teraz ta. Ile jeszcze trzeba tłumaczyć, że pojazdy same nie jeżdżą. Ktoś je prowadzi, sprawuje kontrolę, panuje nad sytuacją. Może zasnął, może zasłabł, może… i choćby była szeroka jak autostrada 4 pasmowa i tak by to nic nie zmieniło, bo zawsze będzie źle.

   1. Kierowca Odpowiedz

    Akurat w przypadku tej drogi dramat polega na jej błędnym oznakowania poziomym. Jest kilka odcinków które mimo łuku są oznakowane linią przerywają! M.inn. miejsce wczesniejszego wypadku. I to jest skandal! Za to uważam ze ktoś powinien odpowiedzieć.

 1. wsciekly Odpowiedz

  kase ukradli i nawet na jakiś dobry margines nie strczylo banda złodziei może ktoś to wreszcie wyjasni jak wyjasniaja prywatyzacje gruntow w warszawie

 2. wr64 Odpowiedz

  Ta droga to przykład jak nie powinno sie budować dróg . Infrastruktura wokół tej drogi jest bardziej rozbudowana niż sama droga.Moim marzeniem jest usłyszeć informację ,ze projektant tej drogi i ten który ten bubel odebrał zostali pociągnięci do odpowiedzialności karnej i otrzymali wyrok odsiadki .Za tyle tragedii ,które wydarzyły sie na tej drodze było by to jak najbardziej słuszne.

  1. wilk Odpowiedz

   prawda,kto projektuje liny”energochłonne”?to jest śmierć dla motocyklistów,rowerzystów bo są przy ścieżkach rowerowych chociażby Suwałki-Sejny.oby projektanci sami kiedyś się obtarli o swój pomysł

 3. janek Odpowiedz

  można narzekać na to i tamto, ale wszystkich dróg w PL nie będziemy mieli dwujezdniowych, a przed głupotą kierowców czy też sytuacjami losowymi (jak w tym przypadku) nigdy się nie ucieknie.
  Przypuszczalnie jeden z kierowców zasłabł, np. zawał serca i zjechał na czołówkę.
  Co tu za znaczenie ma fakt jakiej jakości jest droga?
  Ludzie trochę pofolgujcie z tym wiecznym narzekaniem i zamiast siedzieć na forum do pracy budować dobrobyt i PKB naszego kraju (wiem, wiem ja też).

 4. Kimono Odpowiedz

  Znaczenie jest takie że obaj by żyli a energię ciężarówka wytraciła by na barierce energiochłonnej.. Na trasie Suwałki Raczki w ciagu roku nikt nie zginał a tu zginęło kilku ludzi.. I taka jest różnica ktoś powinien odpowiedzieć za smierć tych ludzi.

 5. Elo Odpowiedz

  Znawcy tematu haha,smiac mi się chce jak sebixy na przemian z januszami prowadzą swoje „fachowe” ekspertyzy,a to bariera energochłonna,która swoją drogą jest zamontowana i nie ma żadnego znaczenia przy zderzeniu czołowym,a to za wąska,a to poboczy nie ma itp. Widać podkomisje smoleńskie nosi w sobie wielu Polaków,nie tylko maciarewicz.

 6. Elo Odpowiedz

  Znawcy tematu haha,smiac mi się chce jak sebixy na przemian z januszami prowadzą swoje „fachowe” ekspertyzy,a to bariera energochłonna,która swoją drogą jest zamontowana i nie ma żadnego znaczenia przy zderzeniu czołowym,a to za wąska,a to poboczy nie ma itp. Widać podkomisje smoleńskie nosi w sobie wielu Polaków,nie tylko macior.

 7. jaco Odpowiedz

  Noga z gazu, Panie i Panowie kierowcy. W przypadku kierowców ciężarówek to jeszcze wyścig z czasem, narzuconym przez odbiorców i dysponentów. Jak bezmyślość prowadzi pojazd to droga może byc i wielkości pasa lotniska. A w tym przypadku nagłe zjechanie na lewy pas, przyczyna nieznana. Moze jak w Szwecji, pomiędzy pasami postawić barierki energochłonne.

 8. Awk Odpowiedz

  To jest tylko dojazdówka do Augustowa , bo od 2020 tiry i inne pojazdy ,które jadą na Białystok to będą jechały na Ostrowie Mazowiecką . Dlatego , bo będzie gotowa ekspresówka Rączki- Szczuczyn (2 pasy w jedną stronę)

 9. wsciekly Odpowiedz

  panie elo jak czytam twoja wypowiedz to normalnie chce mi się wode spuscic w kiblu wlasnie widać jakie masz pojecie o drogach i ich przeznaczeniu jak myślisz ze swoja 60-tka po polnej do chałupy po pijaku przelecisz i jest dobrze to znaczy ze jak zobaczysz byle jaka droge asfaltowa to jest dla ciebie wielka szosa jaka bys chciał mieć w swojej wsi

 10. żal tysięcy ludzi którzy za chlebem giną jak na wojnie Odpowiedz

  dopóki nie będzie po 2 pasy w jednym kierunku,dopóty taki będzie obraz tranzytu przez Polskę.tranzyt zbudować wzdłuż granicy do Kuźnicy Białostockiej i nie budować szereg obwodnic.25 lat czekania na prawdziwy tranzyt wystarczy.

 11. wsciekly Odpowiedz

  elo czekałem na twoja odpowiedz fantazje to masz ty [i to sporo] ty dalej niewiesz o co chodzi skoro mówisz o śmierci ludzi jako ;przejaw smolenska; zastanow się co piszesz

 12. Elo Odpowiedz

  Wściekły….Pojazd zjeżdża z niewyjaśnionych przyczyn na przeciwległy pas ruchu gdzie zderza się czołowo z pojazdem jadącym z naprzeciwka, gdzie tu jest wina drogi? A może wina Tuska???? Bo chyba nie w tym ,że jest to odcinek jezdni z ruchem w obu kierunkach. Takich dróg są na świecie miliony kilometrów a wypadki niestety się zdarzają. Ps nigdy nie miałem 60-ątki. Idź spuść ta wodę w kiblu i rób tak zawsze po skorzystaniu z toalety bo wszyscy tak robimy od dawna.

  1. Kimono Odpowiedz

   Nie ma winy nawet koło mogło strzelić lewy przód czy nawet zasnął to sie zdarza.. Ale jak to by sie zdarzyło na 2 pasmówce to ciężarówka zjeżdżająca jadąca prawym pasem ma lewy pas pózniej barierki ,środek zielony i jeszcze jedene barierki jeszcze jeden pas i dopiero pas na którym jedzie ciężarówka wiec po pierwsze jest czas na reakcje zjeżdżającego jak zasnął to na barierce sie obudzi i zareaguje po drugie jadący z przeciwka moze hamować i odpowiednio reagować czy tez zjechać na pobocze.. Ale uniknie czołówki. Drogi tranzytowe muszą być 2 pasmowe..

   1. skończyć z drogą śmierci Odpowiedz

    ćwierć wieku TIRy jadą przez Suwałki a władza cały czas za nasze pieniądze nie potrafi rozwiązać prostego problemu 2 pasy w jednym kierunku to norma tak jak zapięte pasy czy kask na budowie,śmierć tysięcy osób!.po co obwodnice Suwałk,Augustowa itd.zrobić w szczerym polu wzdłuż granicy autostradę do Kuźnicy później do Białegostoku i porządna obwodnicę Białegostoku.takie rozwiązanie powinno działać już od 10 lat

 13. użytkownik Odpowiedz

  Panie ELO jak budować drogi to bezpieczne, przecież to za nasze pieniądze i dlaczego mamy zadowalać sie byle czym i patrzeć jak ludzie na tym bublu giną. ilu ludzi jeszcze musi zginąć???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.