Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Zagrają „Mecz o Wszystko” dla 16-letniego Sebastiana

11.09.2020

Olsztyn

„Mecz o Wszystko” rozegrają w niedzielę, 20 września, na stadionie olsztyńskiego Stomilu reprezentacje „Parlamentarzystów” i „Wielkich Serc”. Gra toczyć się będzie o najwyższą stawkę – życie i zdrowie 16-letniego Sebastiana Ocimka. Zawodnik Pojezierza Prostki, w swoim debiutanckim meczu w drużynie seniorów, doznał ciężkiej kontuzji kręgosłupa, po której został sparaliżowany (pisaliśmy o tym tutaj).

Sebastian przeszedł już pierwszą operację. Żeby mógł stanąć na nogi, potrzebne jest dalsze leczenie i rehabilitacja.

Bliscy 16-latka i jego koledzy z drużyny ogłosili pełną mobilizację. To trener Sebastiana poprosił o pomoc Fundację Kormoran, która razem z Warmińsko-Mazurskim Związkiem Piłki Nożnej podjęła się organizacji meczu. Mówi prezes Fundacji Kormoran Piotr Duliszewski:

Organizatorzy zdradzili już część nazwisk. Na murawie, w barwach drużyny parlamentarzystów, pojawią m.in. posłowie Paweł Papke i Michał Wypij. Ich rywalami będzie drużyna „Wielkich Serc”. Tu kibice zobaczą znane osoby z regionu. Jak zdradza Piotr Duliszewski – także ze środowiska artystycznego.

„Mecz o Wszystko” rozpocznie się w niedzielę, 20 września, o godzinie 14.00 na stadionie OSiR-u przy ulicy Piłsudskiego 69A w Olsztynie. Liczba miejsc jest ograniczona do 999. Podczas spotkania wolontariusze będą zbierać pieniądze do puszek – ale to nie jedyny sposób, w jaki można wesprzeć Sebastiana.

Relację LIVE z charytatywnego meczu w Olsztynie będzie można oglądać na Facebook’u Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Wpłacać pieniądze na rzecz 16-letniego piłkarza można poprzez portal pomagam.pl i biorąc udział w licytacjach na Facebook’u. Pod tym linkiem znajdziecie opis wydarzenia.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: mp