Ełk
Odbicie fabryki z rąk przeciwnika ćwiczyli dziś (27 kwietnia) w Ełku żołnierze wraz z uczniami Centrum Edukacji Mundurowej.
Odtwarzacz plików dźwiękowychWszystko odbyło się na terenach wojskowych przy ulicy Dolnej. Jak mówi podporucznik Agnieszka Pasko, dyrektor Centrum Edukacji Mundurowej, ten teren idealnie nadaje się do takich właśnie działań.
Odtwarzacz plików dźwiękowychFakt, że obiekt będzie remontowany, pozwala więc na ćwiczenia, w trakcie których nie trzeba zbytnio dbać o stare budynki, które w przyszłości zastąpią nowe. Pułkownik Piotr Fajkowski, Dowódca 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej zaznacza, że w ścisłej zabudowie żołnierze uczą się takiej walki, która obecnie ma miejsce w ukraińskich miastach.
Odtwarzacz plików dźwiękowychW działaniach ważną rolę odegrali wspomniani już saperzy.
– Ich zadanie polegało między innymi na wyszukaniu min-pułapek – wyjaśnia dowódca kompanii saperów z Ełku podporucznik Tomasz Gliński.
Ćwiczenia w regionie realizowane przez 15. Giżycką Brygadę Zmechanizowaną ruszyły 24 kwietnia.