Suwałki
Wspólny projekt doposażenia podsumował w czwartek (25.06) Gminny Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki oraz Suwalski Ośrodek Kultury. Placówki pozyskały razem ponad 3 mln złotych unijnego dofinansowania na sprzęt.
SOK kupił nowe nagłośnienie, fortepian cyfrowy oraz wyposażenie informatyczne i multimedialne.
To wyposażenie, którego nam brakowało – mówił Ignacy Ołów, dyrektor SOKu.
Natomiast Ośrodek Czytelnictwa i Kultury składane trybuny, sprzęt elektroakustyczny, oświetlenie i kinotechnikę.
– To pozwoli na realizację szerokiej oferty wydarzeń kulturalnych – mówiła Aneta Perkowska, dyrektor Ośrodka.
Zakup sprzętu zamyka proces doposażania nowo wybudowanej siedziby Ośrodka w Płocicznie-Osiedle. Sama budowa pochłonęła około 15 milionów złotych, z czego większość stanowiły środki zewnętrzne.
W środku sala widowiskowa kinowo-teatralna, sala konferencyjna, kuchnia z myślą o miejscu spotkań Kół Gospodyń Wiejskich, biblioteka, czytelnia i pracownia.
Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki liczy, że obiekt będzie tętnił życiem.


















