Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Skusiły ich perfumy i kosmetyki

24.11.2020

Ełk

Najpierw okradł drogerię samotnie. Następnego dnia przyszedł z kolegą. Tym razem się nie udało i złodziei zatrzymali ochroniarze.
Mowa o 33-latku i jego 25-letnim koledze.

Dodatkowo, jak ustalili wezwani na miejsce kradzieży policjanci, 33-latek jest poszukiwany do odbycia kary roku więzienia za uszkodzenie ciała.
– Do zdarzenia doszło w piątek (20.11.20) – Agata Kulikowska de Nałęcz – oficer prasowy ełckiej policji.

Policjanci zostali poproszeni o interwencję w drogerii w Ełku. Pracownicy ochrony ujęli tam na kradzieży dwóch mężczyzn.
Jak się okazało, jeden z nich dzień wcześniej ukradł perfumy i kosmetyki o wartości blisko 510 złotych. Wówczas mężczyzna schował towar pod kurtkę i uciekł ze sklepu.

Wrócił następnego dnia w towarzystwie kolegi, aby znowu coś ukraść. Działając razem mężczyźni zabrali ze sklepowych półek perfumy, lakiery do paznokci, maszynki do golenia, a nawet żel do brwi. Ukradziony towar został wyceniony na kwotę 850 złotych. Tym razem plan ucieczki się nie powiódł – szybko zatrzymali ich ochroniarze i wezwali policję.

Policjanci ustalili, że to mieszkańcy Ełku w wieku 25 i 33 lat.

Starszy z mężczyzn podczas legitymowania wprowadził policjantów w błąd i podał nieswoje dane. Policjanci szybko ujawnili to kłamstwo i ustalili, że mężczyzna próbuje w ten sposób uniknąć więzienia, bo jest osobą poszukiwaną. Uchylał się od odbycia kary roku pozbawienia wolności za wcześniejsze uszkodzenie ciała innej osoby.

Za kradzieże w drogerii mężczyźni usłyszeli zarzuty. Obaj byli już skazywani za podobne przestępstwa, dlatego odpowiedzą w warunkach tzw. recydywy. Grozi im kara nawet do 7,5 roku więzienia.

Źródło: Radio 5
Autor: wk