Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny 25 maja 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Będzie zakaz wyprzedzania dla ciężarówek


Szykuje się rewolucja na suwalskim odcinku drogi krajowej numer osiem. Od stycznia na ulicach Utrata, Podhorskiego i Pułaskiego będzie obowiązywał zakaz wyprzedzania dla ciężarówek. Z wnioskiem o wprowadzenie zakazu wystąpił Komendant Miejski Policji w Suwałkach. Jak wyjaśnia Eliza Sawko, rzecznik prasowy suwalskiej policji, chodzi o to, aby było bezpieczniej. W czwartek (15.12) nad sprawą pochylili się miejscy urzędnicy, radni i drogowcy. Wysłuchali opinii komendanta. Decyzją Zarządu Dróg i Zieleni na czele z dyrektorem Tomaszem Drejerem zakaz zostanie wprowadzony. Dyrektor nie krył, że były obiekcje.

Zarządca drogi nie kryje, że obawia się o płynność ruchu. Chodzi między innymi o możliwość skrętu w prawo, kiedy lewy pas będzie zajęty przez ciężarówki. Eliza Sawko, rzecznik prasowy suwalskiej policji zapewnia, że jeśli kierowcy dostosują się do oznakowania, problemów nie będzie. Jednocześnie zapewnia, że policja będzie czuwać nad respektowaniem przepisów drogowych. Natomiast opinie samych zainteresowanych, czyli kierowców, są podzielone. Jedni obawiają się ulicznych korków, inni cieszą z zakazu, bo liczą na poprawę bezpieczeństwa.

Jeśli pomysł się nie sprawdzi, zawsze można się z niego wycofać. Taką możliwość zastrzegli sobie miejscy urzędnicy i radni z Komisji Bezpieczeństwa przy Prezydencie Miasta. Jak wyjaśnił Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach, decyzję będzie można zweryfikować, zmienić lub cofnąć.

 

 

Data: 19 grudnia 2016

   
Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.